شما اینجا هستید: خانه / آدم های موفق / نورمن کازینس
نورمن کازینس

نورمن کازینس

ایده شفابخش بودن خنده برای اولین بار در سال ۱۹۷۹ و با انتشار کتاب«آناتومی یک بیماری» به قلم نورمن کازینس مطرح شد.

نورمن در سال ۱۹۶۴ به بیماری ankylosing spondylitis که یک بیماری کولاژنی است مبتلا شد. او در ابتدا برای التیام درد حاصل از این بیماری در روز بیش از ۲۶ قرص آسپرین، خواب آور و کدئین دار مصرف می کرد اما به مرور زمان مصرف این قرص ها جای خود را به دوز های خنده داد. کازینز متوجه شد که با ۱۰ دقیقه خنده در روز می تواند به چند ساعت خواب بدون درد دست پیدا کند.

وی پس از پی بردن به تاثیر حیرت انگیز خنده در برطرف کردن درد با نگاه کردن فیلم های برادران مارکس و خواندن داستان های فکاهی همچنان به خنده درمانی پرداخت و تا جایی پیش رفت که توانست بدون مصرف دارو بر این بیماری غلبه کند. وی بعد ها در کتاب خود به تاثیر فوق العاده زیاد خنده در تسکین درد های خود اشاره کرد اما گفته های او به شدت از سوی متخصصان علم پزشکی مورد استفاده قرار گرفت. حتی لس برک نیز که بعد ها با تکیه بر تجربیات و فرضیات کازینز به دستاورد های عظیمی دست یافت در ابتدا به جادوی خنده در درمان بیماری ها اعتقادی نداشت. برک در این خصوص گفت: «اگر ۱۰ سال پیش به من می گفتند که ۱۰ سال دیگر تمام سازمان ها و نهاد های پزشکی خنده را در درمان بیماری ها و تسکین درد بیماران موثر خواهند دانست باور نمی کردم. هیچ گاه فکر نمی کردم که روزی پزشکان همراه با تجویز قرص های مسکن بیماران را به تماشای فیلم لورل و هاردی دعوت کنند. اما امروز این ذهنیت به واقعیت پیوسته است: خاصیت دارویی خنده به لحاظ علمی به اثبات رسیده است و پزشکان برای درمان بیماری ها آن را توصیه می کنند.»

برای توضیحات بیشتر لطفا کلیک بفرمایید

برای آشنایی بیشتر با انجمن یوگا خنده لطفا کلیک بفرمایید

درباره ی میلاد

همین که میبینم میای اینجا کلی انرژی میگیری ی دنیا برام ارزش داره رفیق.امیدوارم هر روزت قشنگتر از دیروزت باشه. ی روزی تصمیم گرفتیم خودمون ُ ی تغییر اساسی بدیم این شد که با حمید عزیز هماهنگ کردم که بیام اینجا بنویسم.اینجا همه چی رایگانه و خواهد ماند.مخلص همتون . این عکس پروفایل ما هم مال steve gleason هستش اینم سایتش http://www.teamgleason.org/ الگوی زندگیم هم John Forbes Nash هستش و خواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد . فیلدهای موردنیاز علامت گذاری شده اند *

*

*

code

بپر بالا !