شما اینجا هستید: خانه / خانه و خانواده / چگونه دروغ نگوییم و صادق باشیم ؟
چگونه دروغ نگوییم و صادق باشیم ؟

چگونه دروغ نگوییم و صادق باشیم ؟

00012

همه دروغ میگویند، به عنوان افشاگر و یا طرف دار قانون. من این حقیقت را بارها آموخته ام، و در مورد کاربردهای صداقت و فریبکاری را جامعه ی معقول تحقیق کرده ام. خیلی خوب بود اگر در جهانی رویایی زندگی می کردیم که صداقت تنها نقشی بود که باید ایفا میکردیم. اما با پذیرفتن خود به عنوان دروغ گوهای توانا میتوانیم شروع به دانستن معنی واقعی راستی کنیم.

۱- خودتان را بپذیرید

بیاید صادق باشیم؛ شما شبیه برد پیت یا آنجلینا جولی نیستید و استعداد، ثروت یا چهره ی آنها را ندارید. اما به این معنا نیست که شما نمیتوانید خوشحال باشید.اگر رویایی دارید، روی آن کار کنید، و چیزی که در زندگی هستید و جایی که در زندگی قرار دارید را بپذیرید. شما مجبور نیستید در مورد موقعیت خود اغراق کنید.چیزی که در زندگی به سمت آن میروید به اندازه ی خود کافی است.

۲- به خودتان احترام بگذارید

نیازی نیست برای تحت تاثیر قرار دادن مردم وانمود کنید کسی هستید که واقعا نیستید.کمی عزت نفش داشته باشید و کاری را بکنید که شما را تحت تاثیر قرار میدهد. دانشنامه های کسل کننده و بقیه ی تاریخچه ها از انسانها، کسانی مانند اسکندر، چنگیز خان و ناپلئون را فهرست نکرده است چون آنها در جای خودشان بودند. به آنچه هستید احترام بگذارید.

۳- با مشکلات دست و پنجه نرم کنید ! 

در جزیره ی نابینایان، کاپیتان آبویوس یک سوپر قهرمان است. (توضیح کاپیتان آبویوس: شخصیتی که واضحات را بیان میکند؛ نزدیک به: از کرامات شیخ ما این است، شیره را خورد و گفت شیرین است)

برخی از مردم به این خاطر دروغ میگویند که برای پنهان کاری یا خارج شدن از مشکلات، عادت به فریب کاری دارند. ممکن است آنها از طرف والدینشان مورد آزار قرار گرفته اند و آنها مجبور به پنهان کردن خود واقعیشان از کودکی شده اند و حالا آنها خودشان وقعیشان را از همه پنهان میکنند. اینکه خودتان باشید چیزی است که از طریق تجربه به دست می آید. اگر همیشه چیزی که به آن فکر میکنید یا حسی که دارید را پشت پوششی قرار می دادید، شاید اکنون زمان آن باشد که تجدید نظری جدی در تصمیمات و انتخاب های خود بکنید.

۴- هوشیار باشید

ما عادت به زندگی در جامعه ای داریم که با دروغ میتوانیم از حجم بزرگی از مشکلات خلاص شویم. شهروند خبرنگاران بسیار، افشاگران، و سایر برهم زنندگان نظم اجتماعی که دوست دارند مردم را در حین فریبکاری گیر بیاندازند. رسانه ها دوست دارند برای برای دروغ گو ها آسمان و ریسمان ببافند، پس مراقب باشید که به بازه دروغ هایتان اجازه رشد غیر قابل کنترلی ندهید.

۵- راه رفتن با کفش دیگران

یاد بگیرید که  میتوان به جز سیاه و سفید، خاکستری هم دید.

از نگاه دیگران به خود بنگرید؛ تصورتان از خودتان چیست؟ این تمرین ساده در ارتباطات و رفتارتان با دیگران باعث میشود ساده تر متوجه دیگران شوید و خودتان را بهتر بر این اساس تنظیم کنید. تصور کنید: دوست دارید که دروغ بشنوید؟ حسی که کسی بخواهد گمراهتان کند را دوست دارید؟! اگر نه، پس این کار را در برابر دیگران هم انجام ندهید.

۶- یائومینگ* شدن را بس کنید

من از تولد خودم بیزارم؛ برای من یادآوری  زیاد شدن غیر قابل اجتناب سنم یا جنگیدن با خودم بر سر یک کیک شیرین برای پیشگیری از دیابت مهم نیست. چیزی که آزارم میدهد قرار گرفتن  در مرگز توجه است. در مرکز توجه بودن به یعنی همه توجهات به سمت شماست. هنگامی که کسی برای دور ماندن از مرکز توجه دروغ میگوید دیگران او را در مرکز توجه قرار میدهند. شما نیاز دارید مبنای ارزشی خود را از این که دیگران چه فکری در مورد شما میکنند تغییر دهید.

*یائومینگ با ۲۲۹ سانتی متر قد، بلندقدترین بازیکن کنونی ان‌بی‌ای است. یائو تاکنون ۷ بار در تیم منتخب کنفرانس غرب ان‌بی‌ای، و ۳ بار به عنوان باارزش‌ترین بازیکن جام ملت‌های آسیا انتخاب شده‌است.او در سال ۲۰۱۰ پس از یک جراحت دائم از بسکتبال در ان بی ای کناره‌گیری کرد.

۷ – شجاعت در زیر آتش

بسیار مهم است که متوجه باشید که صداقت و فریب کاری یک انتخاب است. برای صادق بودن، گاهی باید با شرایط سخت روبه رو شد. طبیعی است و انتخاب صداقت در مواقعی که سایرین یک راه مشخص را دنبال میکنند کار بسیار دشواری است. با یادگیری اینکه به تنهایی در برابر مخالفت ها بایستید میتوانید به انسان صادقی تبدیلتان کند.

صداقت همیشه بهترین خط مشی نیست (گفتن از تو متنفرم به عاشقی که در بستر مرگ است احتمالا بهترین ایده نیست.) اما یکی از سلاح های قدرتمند در انبار شماست. یادگرفتن غلبه بر خجالت، و ننگ دیدن فریب و پذیرش این که همه این کارها باعث میشود شما بدانید چند وقت یک بار در زندگی روزانتان دروغ میگویید. از این رو همه چیزی که باید انجام دهید این است که با خودتان صادق باشید، و در نهایت با دیگران هم صادق خواهید بود.

ترجمه : روزبه دزفولیان

کپی برداری از این مقاله به همراه ذکر نام این سایت و نام مترجم نشانه فرهنگ و احترام شما به قانون کپی رایت میباشد.

درباره ی حمیدرضا هاشمی علیا

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد . فیلدهای موردنیاز علامت گذاری شده اند *

*

*

code

بپر بالا !