شما اینجا هستید: خانه / خانه و خانواده / هفت فعالیت موثر افراد موفق در پایان هر روز
هفت فعالیت موثر افراد موفق در پایان هر روز

هفت فعالیت موثر افراد موفق در پایان هر روز

عادتهای زیادی وجود دارد که افراد موفق به طور طبیعی یا با همت بسیار از آنها پیروی می کنند و به آنها کمک میکند که موفق باشند. اگر شما هم از تاکتیک های مشابه استفاده کنید، ممکن است بتوانید به دستاوردهایی مشابه آنها برسید. هفت کار قدرتمند وجود دارد که افراد موفق در پایان هر روز انجام میدهند.

  1. آنها هیچ تصمیم مهمی را بی سرانجام باقی نمی گذارند.

خستگی از تصمیم گیری یک امر واقعی است و باید به هر نحو ممکن از آن اجتناب شود. هرچقدر مشغول انتخابهای بیشتری باشید، به طور ثابت ازقدرت شما برای اتخاذ تصمیمات خوب در طول روز کاسته میشود. این امر بارها به اثبات رسیده است. برای مثال، قضات در پایان یک شیفت کاری تصمیمات مساعد کمتری اتخاذ می کنند. افراد موفق می دانند که اگر صبح بیدار شوند، بزرگترین تصمیم آنها در طول روز باید پیش از غروب گرفته شود. از خریدهای بزرگ یا انتخابهایی که زندگی شما را عوض میکنند در پایان روز خودداری کنید تااحتمال صحیح  بودن تصمیم شما بالا رود.

  1. آنها تمام موارد در لیست کارهای روزانه را انجام داده و تیک میزنند

افراد موفق راهی برای نظارت بر روند موفقیت خود دارند. یکی از راههای دنبال کردن حاصل کارها، تنظیم لیست کارهایی است که باید انجام شود. این لیست میتوانند اپلیکیشینی مانند Wundelist  یا ۲Do یا همان قلم و کاغذ قدیمی باشد. افراد موفق در جهان آنهایی هستند که تمام وظایف روزانه را پیش از پایان روز تیک زده اند. کلید برآورده کردن این امر، به جز سخت کوشی، توانایی تخمین صحیح مقدار کاری است که در طول روز میتوانید به سرانجام برسانید. گنجاندن وظایف کمتر در لیست کارها باعث اطمینان خاطر بیشتر شما شده و اگر بتوانید بیش از آن وظایف را در طول روز انجام دهید احساس بهتری در مورد خودتان خواهید داشت. از طرف دیگر، داشتن کارهای بیشتر در لیست باعث میشود انگیزه ی شما بالاتر رود. بنابراین هرکدام که بر روی شما تاثیر گذار تر است انجام دهید.

  1. آنها همه چیز را جمع بندی می کنند

گذشته از لیست کارها، افراد موفق به تمام کارهایی که می توانند تا پایان روز به سرانجام برسانند، رسیدگی میکنند. شما نیز باید همین کار را انجام دهید. به عنوان مثال مکالمات خود را اگر می توانند به جایی برسند لاینحل باقی نگذارید. اگر مسائل شما پیش از اینکه چشمانتان را روی هم بگذارید و به خواب بروید حل و فصل شده باشند، گذر راحت تری از امروز به روز بعد خواهید داشت.

  1. موفق ها برای روز بعد آماده میشوند.

افراد موفق امروز خود را با آماده شدن برای فردا کامل میکنند. از برنامه ی فردای خود مطمئن باشید تا مجبور نباشید فردا با غافلگیری از خواب بپرید.

  1. تغذیه آنها هوشمندانه است.

آنها با احتیاط رژیم غذایی خود را زیر نظر میگیرند، علی الخصوص خوراکیهایی که پیش از رفتن به رختخواب استفاده میکنند. مصرف دیروقت کافئین در شب، نابودگر شماره یک  مواد مغذی در رژیم غذایی است. خوردن دیرهنگام سودا و نوشابه های گازدار باعث میشود که خواب نا آرامی داشته باشید که خود انرژی شما برای روز بعد را کاهش میدهد. در ضمن از مصرف بیش از اندازه شکر، غذای سرخ شده و الکل خودداری کنید تا روزی با نشاط را آغاز کنید.

  1. افراد موفق قبل از خواب فعالیت خود را کم میکنند

بسیاری از آنها تا لحظه ای که به رختخواب میروند در حال کارکردن هستند، اما موفق ترین افراد اهمیت آرامش قبل از خواب (هرچند کوتاه) را درک می کنند. بیل گیتس هرشب قبل از خواب مطالعه میکند. آریانا هافینگتن پیش از خواب ارتباط خود با دنیای تکنولوژی را قطع میکند.  رییس شرکت بافر پیش از خواب پیاده روی  میکند. شما می توانید درمورد راههای آرامش گرفتن افراد موفق قبل از خواب بیشتر جستجو کنید. چنین فعالیتهای آرامش بخشی بهترین راه برای آغاز روز بعد است.

  1. موفق ها در ساعت مشخصی به رختخواب میروند

پیروی از این موضوع برای خیلی ها سخت است، اما افراد موفق غالبا هرشب در ساعت مشخصی به رختخواب میروند. برنامه ی خواب نامنظم به این معنی است که شما نمی دانید کی و کجا پر انرژی هستید، و باعث کاهش کنترل شما بر روی زمانی که حداکثر کارایی را در طول روز دارید، میشود. زمانی برای خوابیدن و بیدار شدن انتخاب کنید و برای اینکه جزو موفق ترینها باشید، به زمان خواب و بیداریتان وفادار بمانید.

کپی برداری از این مقاله به همراه ذکر نام این سایت و نام مترجم نشانه فرهنگ و احترام شما به قانون کپی رایت میباشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد . فیلدهای موردنیاز علامت گذاری شده اند *

*

*

code

بپر بالا !