شما اینجا هستید: خانه / کسب و کار / هفت راه عضو شدن در گروه ابرباهوش های همیشه موفق
هفت راه عضو شدن در گروه ابرباهوش های همیشه موفق

هفت راه عضو شدن در گروه ابرباهوش های همیشه موفق

تا حالا احساس کرده اید آدم های بسیار باهوش عضو باشگاهی خصوصی هستند که شما هیچوقت نمیتوانید در آن نفوذ کنید؟ نه، اینطور نیست. چیزی که شما احتیاج دارید معجونی جادویی ست که آنها برای موفق شدن استفاده میکنند. شما هم میتوانید با دنبال کردن این هفت طرفند که برای انسانهای موفق و باهوش بسیار مهم است، از روش زندگی آنها پیروی کنید.

 

  1. آنها از قدرت کارگروهی باخبرند.

تشکیل دادن گروه با سایر انسانهای تیزهوش یکی از کلیدها ی موفقیت است. آنها درپی جستجو،جذب و تشکیل گروه با کسانی هستند که باعث بالارفتن جایگاه اجتماعی، دانش و سبک زندگی آنها می شوند. موفقیت “نشست چیرگی بر جهان” که هر ساله در ماه جولای توسط کریس گیبیو در پورتلند از شهرهای ایالت اورگان برگزار میشود، مشخص میکند تشکیل گروه چقدر مهم است. هرساله نزدیک به ۳۰۰۰ نفر دور هم جمع میشوند تا روابط مهم و پرمعنی با دیگران برقرار کنند.

  1. از اینکه تقاضای کمک کنند نمیترسند

یک انسان موفق میداند که همیشه شخصی با دانش بیشتر و یا با دیدگاهی متفاوت وجود دارد که میتوان از او کمک خواست. آنها پیش از ورود،غرورشان را پشت در رها میکنند و از تقاضا برای کمک نمی ترسند. ریچارد برنسون، بنیانگذار گروه تجاری ویرجین میگوید: ” گاهی وقتها نیاز به کمک کسی دارید که شما را بهتر از بقیه میشناسد. تعدادی از بهترین درسهای تجاری که آموخته ام را از مادرم یادگرفته ام. وقتی جوان بودم مادرم همیشه مرا ترغیب میکرد که علایقم به کارآفرینی را دنبال کنم، و زمانی که به دردسر می افتادم مادرم اولین کسی بود که به سراغش میرفتم.”

  1. برنامه ریزی میکنند و به استراحتشان هم می رسند.

چند سال پیش یک وبلاگ وابسته به نشریه Harvard Business Review نوشت که یافتن زمان استراحت برای کارگران بسیار سخت است. تحقیقات نشان میدهد برای اینکه کار پر نتیجه تری انجام دهید باید در فواصل معین به استراحت بپردازید. استراحت، حتی برای مدتی کوتاه، مانند چرت زدن، میتواند تفاوت زیادی در میزان انرژی و تمرکز شما ایجاد کند. وینستون چرچیل، یکی از مشهورترین انسانهای تاریخ، به زمان چرت زدنش اهمیت میداد و میگفت:

” خواسته ی طبیعت این نیست که انسان از ۸ صبح تا نیمه شب کار کند و از آن فراموشی پربرکت (خواب) برای رفع خستگی استفاده نکند. حتی فقط ۲۰ دقیقه خواب کافیست تا نیروهای حیاطی دوباره به انسان برگردد.”

چرت زدن برای رفع خستگی به قدری برای چرچیل مهم بود که او تخت خوابی را در ساختمان مجلس برده بود!

 

  1. همیشه در حال یادگیری هستند

انسانهای ابرباهوش، کتابخوانهای حریصی هستند که هیچوقت از یادگرفتن باز نمی ایستند. آنها به پادکست ها و کتابهای صوتی گوش میکنند، و یا انبوهی از کتابهای کاغذی را کنار تختشان نگه میدارند که بخوانند. درک هالپرن، بنیانگذار سایت بسیار پر طرفدار Social Triggers با بیش از یک میلیون خواننده ، کتابخوانی پراشتیاق است. او گفته است که هفته ای حداقل یک کتاب میخواند و پیش از هر مصاحبه خود را با خواندن دو کتاب، ۹ مقاله ی دانشگاهی و ۱۷ مقاله عمومی آماده میکند.انسانهای موفق می دانند پرورش روزانه ی ذهنشان با مطالب جدید چه قدرتی به آنها میدهد.

  1. به طور منظم سپاسگزار بودن را تمرین میکنند

چیزی که بزرگترین تاثیر را در زندگی مردم داشته، فهمیدن قدرت سپاسگزاری و اهمیت آن است. این موضوع را اپرا وینفری در لیست ۲۰ موضوعی که درمورد آنها اطمینان کامل دارد به ما گفت.  او از مایزر اکهارت نقل کرد: “اگر تنها دعای شما در طول زندگیتان متشکرم است، همین کفایت میکند”. اپرا میگوید: “برای آنچه که دارید سپاسگزار باشید، خواهید دید که بیشتر خواهید داشت. اگر روی آنچه که ندارید تمرکز کنید، هرگز به قدر کافی به دست نخواهید آورد.”

برنامه ای بریزید که در طول روز به تشکر هم بپردازید.

  1. میدانند چه موقع تغییر مسیر دهند

میخواهید آنچه انجام میداده اید را ترک کنید یا تغییری ایجاد کنید؟ انسانهای موفق از گرفتن تصمیمات دشوار نمیترسند.دنیل لاپورته، نویسند مجله های The Fire Starter Sessions و  The Desire Map اخیرا اطلاع داد که تصمیم گرفته است دیگر مجله چاپ نکند. او میدانست که دنبال کردن رویایش تمرکز او را از آنچه برای موفقیت در تجارت لازم دارد، دور میکند. دانستن اینکه چه زمانی باید شروع کرد، توقف کرد و یا تغییر مسیر داد یکی از نکات کلیدی برای عضو شدن در گروه انسانهای موفق است.

  1. آنها تکالیفشان را انجام میدهند

مردم عادی معمولا میگویند که به احساس درونیشان گوش میکنند. اما ابرباهوش ها برای اینکه پیش از اتخاذ تصمیم های مهم به دام حدس و گمان نیفتند تکلیف انجام میدهند. آنها مطالعه میکنند، تحقیق میکنند، مشورت میگیرند وپیش از تصمیم گرفتن کاملا مطمئن میشوند که چه چیزی میخواهند بدانند.

 

این هفت راه باهوش شدن را به خاطر بسپارید. در زندگیتان به کارشان ببندید، پیش از آنکه متوجه شوید خودتان یکی از ابرباهوشها خواهید بود!

کپی برداری از این مقاله به همراه ذکر نام این سایت و نام مترجم نشانه فرهنگ و احترام شما به قانون کپی رایت میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد . فیلدهای موردنیاز علامت گذاری شده اند *

*

*

code

بپر بالا !