شما اینجا هستید: خانه / متفرقه / فرمول اعتماد به نفس

فرمول اعتماد به نفس

آيا تا به حال براي تان پيش آمده که به خاطر خجالت کشيدن يا ترس از ديگران ، از انجام فعاليتي مفيد که در درون ، مطمئن به انجامش هستيد ، سرباز زنيد ؟ !


امروزه «اعتماد به نفس » کليد حل بسياري از مشکلات بشر محسوب مي شود بنابراين بر آن شديم تا راه کارهايي را براي تقويت اين حس دروني و مثبت بيان کنيم .
۱ ـ من مطمئن هستم که مي توانم به هدفي که در زندگي دارم ، برسم . من از خود انتظار دارم که با مداومت ، در راستاي اين خواسته حرکت کنم .
۲ـ من مي دانم که انديشه هاي غالب ذهن من ، خود را باز توليد مي کنند ، وسيله اي براي عمل و اقدام مي شوند و به تدريج به يک واقعيت فيزيکي تبديل مي گردند . از اين رو ، هر روز ۳۰ دقيقه ، به شخصيت دلخواهم فکر مي کنم تا تصوير ذهني مناسبي از اين شخصيت دلخواه در من ايجاد شود .
۳ ـ من به استناد تلقين به خود ، مي دانم هر ميلي که به گونه اي آن را در ذهن داشته باشم ، مرا در راستاي هدفم هدايت مي کند . به همين دليل ، روزي ۱۰ دقيقه از وقتم را به ايجاد اعتماد به نفس در خودم اختصاص مي دهم .
۴ ـ من هدف هاي قطعي و مشخصم را روي يک برگه ي کاغذ نوشته ام . هرگز دست از تلاش بر نمي دارم تا براي رسيدن به خواسته ي خود ، از اعتماد به نفس کافي برخوردار شوم .
۵ ـ من خوب مي دانم که هيچ ثروت يا مقامي اگر بر اساس واقعيت ها نبوده و راعي عدالت نباشد ، با دوام نيست بنابراين سعي مي کنم اقدامي انجام دهم که به همه ي افراد درگير ، سودي عايد کند . من از نيروي ديگران استفاده نموده و تشويق شان مي کنم که به من کمک کنند . خود من هم در کمک به ديگران ، پيش قدم مي شوم . من از تنفر ، حسادت ، رشک ، خودخواهي و خودپرستي ، بري هستم و به جاي آن ، عشق و محبت در قبال ديگران را انتخاب کرده ام زيرا مي دانم که ذهنيت منفي نسبت به ديگران ، هرگز نمي تواند اسباب موفقيت شود .کاري مي کنم که ديگران مرا باور کنند زيرا به آنان و خودم ايمان دارم .
من زير اين فرمول را امضاء مي کنم و آن را به حافظه ي خود مي سپارم . نوشته ي خود را روزي يک بار با صداي بلند مي خوانم . من ايمان راسخ دارم که سرانجام برانديشه و اعمال من تاثير مي گذارند تا متکي به نفس و موفق گردم .
منبع :«بينديشيد و ثروتمند شويد»«ناپلئون هيل»
مجله ي شادکامي و موفقيت شماره ي ۶۶

درباره ی حمیدرضا هاشمی علیا

۳ دیدگاه

 1. سید حمیدرضا هاشمی علیا

  با تشكر

 2. سلام
  تمام مطالب وب شما را خوندم. عالي بود
  واقعا عالي بود
  به ندرت وب خوب ايراني ميبينيم. اميدوارم هميشه موفق باشي.

 3. سلام
  ممنون که خبر دادی
  کاربردی/ خوب / مفید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد . فیلدهای موردنیاز علامت گذاری شده اند *

*

*

code

بپر بالا !