شما اینجا هستید: خانه / کسب و کار / شش راز که شما را میلیاردر خواهد کرد
شش راز که شما را میلیاردر خواهد کرد

شش راز که شما را میلیاردر خواهد کرد

-امروزه اغلب ثروتمندان کسانی هستند که قبلا در طبقه ی متوسط اجتماعی قرار داشته اند، در یک خانه ی بسیار معمولی زندگی میکرده اند، از مغازه هایی خرید میکرده اند که بیشتر تخفیف بدهند و از کارمندان تمام وقت بوده اند، درست مثل همه ی ما!

اما چه شد که توانستند جزو ثروتمندترین افراد جامعه ی خود قرار گیرند؟ اغلب ثروتمندان به چند اصل کلی و بسیار مهم پایبندند که آنها را به موفقیت و ثروت رسانده است:

۱- تنها به جایی که میخواهید برسید چشم بدوزید

باید بخواهید که ثروتمند باشید. این اولین و مهمترین قدم به سوی ثروتمند شدن است. تی هارو اکر T Harv Eker نویسنده ی کتاب «رازهای ذهن یک میلیاردر» گفته است: «بزرگترین مانع برای به ثروت رسیدن انسانها، ترس آنهاست. اغلب مردم از اینکه آرزوهای بزرگ در سر داشته باشند میترسند اما باید بدانید که اگر کوچک بیندیشید، بدون شک اندک به دست خواهید آورد.»

۲- بیاموزید

برای اینکه بتوانید ثروتمند باشید باید بدانید چگونه میتوان ثروت خلق کرد. در مورد مدیریت پول و سرمایه گذاری بیشتر بدانید. به این منظور تا جایی که میتوانید در این مورد کتاب و مقاله بخوانید و به اصول کلی که در این کتابها و مقالات به شما میآموزند پایبند باشید.

۳- برای کار مشتاق باشید

در مصاحبه های توماس جی استانلی Thomas J. Stanly نویسنده ی کتاب «ذهن خلاق» با افراد موفق و ثروتمند، هشتاد درصد از میلیاردرها گفته اند اگر کاری را که انجام داده اند، دوست نداشتند هرگز به موفقیت و ثروت دست نمییافتند. اگر میخواهید ثروتمند باشید باید برای آنچه که انجام میدهید اشتیاق داشته باشید.

۴- کاری کنید تا پولتان رشد کند

میدانم که خرید یک تلویزیون ال سی دی جدید بسیار وسوسه برانگیز است و صد البته با خرید وسایل جدید هیچ مخالفتی نداریم اما اگر میخواهید ثروتمند باشید باید بدانید اولویت با سرمایه گذاری است. باید هر ماه مبلغی را برای سرمایه گذاری کنار بگذارید. مهم نیست که این مبلغ به نظر کم و ناچیز میآید مهم آن است که این پول را زیاد کنید. در یک سپرده ی طولانی مدت سرمایه گذاری کنید، خود را بیمه کنید، اوراق بهادار و یا ملک خریداری کنید و یا هر کار دیگری که موجب شود بر مبلغ پول شما افزوده گردد.

۵- اگر جسارت نداشته باشید ثروتمند نخواهید شد

به دست آوردن ثروت مستلزم داشتن مقدار معقولی از جسارت است. دیو لیندال Dave Lindahl در سن ۲۹ سالگی و در شرایط رکود اقتصادی کار خود را آغاز کرد. هیچ سرمایه ای نداشت و در ابتدا با گرفتن وامی اندک از بانک و خرید مقداری وسایل، مشغول بازسازی خانههای قدیمی شد. اندکی بعد به فکرش رسید که این خانه ها را بخرد و پس از بازسازی با سود بیشتری بفروشد. با وجود سرمایه ی بسیار کمی که داشت، این کار بسیار مخاطره آمیز به نظر میرسید اما او این کار را انجام داد و اکنون صاحب مجموعه های آپارتمانی خود است که بیش از ۱۴۳ میلیون دلار ارزش دارند.

۶- ولخرجی نکنید

ثروتمندان ولخرجی نمیکنند. این یک شوخی نیست. آماری که در امریکا گرفته شده است نشان میدهد اغلب ثروتمندان ولخرجی نمیکنند. آنها برای خرید اجناس در انتظار حراج میمانند، برای خرید چانه میزنند تا قیمت بهتری به دست آورند و هرگز بیهوده خرج نمیکنند. بنابر این اگر میخواهید ثروتمند باشید از همین الان صرفه جویی را شروع کنید.
منبع: اقتصاد ایران و جهان

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد . فیلدهای موردنیاز علامت گذاری شده اند *

*

*

code

بپر بالا !