شما اینجا هستید: خانه / خانه و خانواده / بیست عبارت شگفت انگیز که با گفتن آنها زندگی خود را از ریشه تغییر میدهید
بیست عبارت شگفت انگیز که با گفتن آنها زندگی خود را از ریشه تغییر میدهید

بیست عبارت شگفت انگیز که با گفتن آنها زندگی خود را از ریشه تغییر میدهید

مشکل ساز ترین مرحله ی انجام یک کار، مدتی ست که برای شروع آن انتظار می کشید. چرا باید کاری که واقعا میخواهید انجام دهید را عقب بیندازید؟ هرکاری که ارزش انجام دادن داشته باشد، ارزش این را دارد که همین حالا انجام شود. در اینجا ۲۰ عبارت به شما می آموزیم که باید این هفته به خودتان بگویید- نه به خاطر اینکه قرار است کاری انجام دهید، بلکه به این دلیل که قبلا کاری انجام داده اید. بیان هر یک از این عبارات خیلی ساده تر از برآورده کردن قولهای بزرگ و همه جانبه ای است که به امید تغییر زندگی به خود میدهید اما هرگز زندگیتان را تغییری نمی دهند. پس بیایید شروع کنیم!

“بالاخره شروع کردم!”

شما طرح دارید، هدف دارید، ایده دارید، اما چه کسی اهمیت میدهد؟ در حقیقت شما هیچ چیز ندارید مگر اینکه واقعا کاری انجام دهید. ما هر روز به دودلی ها و تردید هایمان اجازه میدهیم که مانع اجرای ایده هایمان شوند. ترس از ناشناخته ها و ترس از شکست چیزی است که معمولا سر راه من قرار میگیرد، و شاید مانع شما هم همین باشد. طرح، هدف یا ایده ای را انتخاب کنید  و دست به کار شوید. کاری کنید. فرقی نمی کند چه باشد، فقط قدم کوچکی بردارید. اولین قدم سخت ترین قدم است، هر قدم بعدی آسانتر خواهد بود.

“همه اش تقصیر من است!”

همه اشتباه میکنند. ملامت کردن دیگران به خاطر مشکلاتمان تحمل آنها را ساده تر میکند.اما خود ما هم تقریبا در همه موارد لایق سرزنش هستیم. بالاخره کاری بود که میتوانستیم بهتر یا متفاوت انجامش دهیم و ندادیم. به جای سرزنش، مسئولیت کامل را بپذیرید. اما خودآزاری نکنید، کاری کنید که مسئولیت به شما قدرت بدهد. حواستان را جمع کنید که دفعه ی بعدی باهوش تر، بهتر، سریع تر یا خلاق تر باشید.

“تو فوق العاده ای!”

از هیچ کس به اندازه ی کافی تقدیر نمی شود، از هیچ کس. یک نفر که کاری را به خوبی انجام داده انتخاب کنید و این را به او بگویید، از بازگشت به گذشته رودربایستی نکنید. گفتن این جمله که ” الان داشتم فکر میکردم پارسال چه خوب پروژه رو مدیریت کردی” میتواند در زمان حال هم به همان اندازه ی زمان گذشته تاثیر مثبت داشته باشد، حتی کمی هم  موثر تر است چراکه نشان میدهد هنوز به یاد دارید یکسال پیش چه گذشت. تشکر غافلگیر کننده، هدیه ایست که برای دهنده ی آن هزینه ای دربرندارد اما برای گیرنده ی آن یک دنیا می ارزد.

” به آن اندازه که فکر میکردم بد نیست…”

فلج کننده ترین انواع ترس، ترس از ناشناخته هاست (حداقل برای من که اینطور است). با اینحال هیچ چیزی آنطور که شما فکر میکنید وحشتناک نیست. به علاوه، غلبه بر ترس به طور باورنکردنی هیجان انگیز است: با خود میگویید “باورم نمی شه از هواپیما بیرون پریدم!” و این احساس عجیبی است که مدتهاست آنرا تجربه نکرده بودید. بنابراین بروید و کاری را که از آن می ترسیدید انجام دهید، به شما قول میدم به اندازه ای که فکر میکردید بد نیست.

“نشانت میدهم لعنتی!”

یکی از بهترین راهها برای انگیزه دادن به من، این است که به من ناسزا بگویند، یا حسی در من ایجاد کنند که انگار ناسزا شنیده ام. من از پس زده شدن به عنوان منبع انرژی استفاده میکنم تا بتوانم ثابت کنم طرف مقابلم اشتباه میکند، و از آن مهمتر، به چیزی که میخواهم دست پیدا کنم. میتوانید این اخلاق را بچگانه یا ناپخته صدا بزنید، اهمیتی ندارد، به درد من که میخورد. به درد شما هم میتواند بخورد. پس دفعه ی بعدی آن روی منطقی خود را به طرف نشان ندهید،  از کوره در بروید، حتی اگر عصبانیت شما بدون توجیه و غیرواقعی باشد – در واقع، مخصوصا اگر عصبانیت شما بدون توجیه و غیرواقعی باشد- و از آن به عنوان منبع انرژی برای بیرون آوردن خود از موقعیت یکنواخت و روزمره استفاده کنید.

“میتوانی کمکم کنی؟”

درخواست کمک از دیگران باعث میشود که بلافاصله مهارتها و ارزشهای آنان را مورد توجه قرار دهید، و احترام و ستایش شما را نیز به آنها منتقل میکند. همین دلیل کافی برای درخواست کمک از دیگران است. این واقعیت که کمک مورد نیازیتان را دریافت میکنید، شیرینی موفقیت را برایتان بیشتر میکند.

“می توانم کمکت کنم؟”

خب حالاقضیه را برعکس کنید: افراد زیادی درخواست کمک را نشانه ی ضعف میدانند و در آن تردید میکنند. اما همه ی ما میتوانیم کمک بگیریم. ولی فقط به گفتن این جمله بسنده نکنید که: کمکی از دستم برمیاد؟، چون بیشتر مردم به صورت ناخودآگاه میگویند: نه، مشکلی ندارم

دقیق صحبت کنید، بگویید” من چند دقیقه ای وقت دارم، کمکت کنم تا تمومش کنی؟” طوری صحبت کنید که حس همکاری را در برداشته باشد، بیخود و خودپسندانه به نظر نرسد. سپس واقعا کمک کنید. با اینکار تغییر محسوسی در زندگی او ایجاد می کنید و قدم بزرگی در جهت ایجاد یک رابطه واقعی برمیدارید.

” کاری انجام دادم که هیچ کس دیگری حاضر به انجامش نیست”

کاری را انتخاب کنید که دیگران حاضر به انجامش نیستند. میتواند کاری ساده یا کوچک باشد. هرچه که هست، انجامش دهید. بلافاصله تغییری در شما نسبت به اطرافیانتان ایجاد میشود. سپس ادامه دهید، هر روز کاری انجام دهید که دیگران حاضر به انجامش نیستند. پس از یک هفته به انسان کمیابی تبدیل خواهید شد، پس از یک ماه انسانی خاص خواهید بود و پس از یکسال شگفت انگیز خواهید بود و مانند هیچ کس دیگر نیستید. خودتان هستید.

“اهمیتی نمی دهم که دیگران چه فکری میکنند”

بیشتر مواقع باید نگران این باشید که دیگران چه فکری میکنند، اما نه مواقعی که فکرشان مانند مانعی در برابر زندگی دلخواه شما قرار بگیرد.  اگر واقعا میخواهید تجارتی راه بیندازید اما نگران این هستید که مردم ممکن است فکر کنند دیوانه شده اید، اهمیتی به آنها ندهید. اکر واقعا میخواهید شغلتان را عوض کنید و نگران افکار مردم هستید، اهمیتی ندهید. کاری را انتخاب کنید که تا به حال به خاطر افکار مردم از انجام آن میترسیدید و انجامش دهید. زندگی خودتان است… به شیوه ی خودتان زندگی کنید

“واقعا متاسفم”

همگی در زندگیمان خرابکاریهایی کرده ایم. همگی کارهایی کرده ایم که باید به خاطرش معذرت بخواهیم: حرفها، حرکات، عدم کمک ، مداخله ها و حمایت هایی که نکردیم. کسی را که باید از او عذر خواهی کنید انتخاب کنید. هرچه زمانی که از روز واقعه گذشته است  بیشتر باشد بهتر است. اما هیچگاه عذرخواهی خود را با سلب مسئولیت همراه نکنید، و حتی میزان کوچکی از سرزنش را متوجه فرد مقابل نسازید. بگوید که متاسف هستید، بگویید چرا متاسف هستید و تمام مسئولیت آن را بپذیرید. پس از آن هر دوی شما موقعیت بهتری خواهید داشت.

کپی برداری از این مقاله به همراه ذکر نام این سایت و نام مترجم نشانه فرهنگ و احترام شما به قانون کپی رایت میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد . فیلدهای موردنیاز علامت گذاری شده اند *

*

*

code

بپر بالا !