شما اینجا هستید: خانه / متفرقه / اینگونه آرامش را تجربه کنید

اینگونه آرامش را تجربه کنید

۱- کمدهايتان را مرتب کنيد

زماني که خود را از شر لباس هاي اضافه اي که ديگر استفاده نمي کنيد يا به هر دليلي دوستشان نداريد، خلاص کنيد يا زماني که کشوها را مرتب و وسايل اضافي و دور ريختني را از درون آن خارج مي کنيد، آرامش و شادي را احساس خواهيد کرد.

۲- با دوستانتان معاشرت کنيد

بهتر است به جاي پيامک و نامه هاي الکترونيک از تلفن استفاده کنيد. بسيار خوب است با دوستاني که شما را شاد مي کنند، مرتب معاشرت و ملاقات کنيد.در اين ملاقات ها بدون آن که حرف هاي ناراحت کننده بزنيد يا از بيماري، بي پولي و … صحبت کنيد، يکديگر را شاد کنيد و بخندانيد.

۳- رابطه خود را با افراد غمگين و عصباني محدود کنيدبهتر است با افرادي که اعتماد به نفس شما را پايين مي آورند و مدام در خودشان و شما به دنبال ايراد هستند کمتر معاشرت کنيد.

۴- در خلوت خود آرامش را تجربه کنيد

طي روز براي آن که به آرامش برسيد، زماني را با خود خلوت کنيد و به کارهايي که به شما انرژي مي دهد مانند دعا، مطالعه، نوشتن خاطره، تماشاي آلبوم عکس و گوش دادن به موسيقي مورد علاقه تان مشغول شويد.

۵- فضاي خانه را معطر کنيد

براي ايجاد احساس شادماني، گل هاي طبيعي معطر را بو کنيد و درون گلداني روي ميز خانه بگذاريد و به خودتان عطر بزنيد. در حياط خانه هم محوطه اي را براي گلکاري درست و از گياهان آپارتماني در منزل مراقبت کنيد.

۶- خودتان را اسير کارها نکنيد

به دليل اين که لباس يا ظرف هاي شسته نشده داريد يا دور و برتان به هم ريخته است و خلاصه کوهي از اين قبيل کارهاي عقب مانده داريد، خود را سرزنش نکنيد؛ با يک برنامه ريزي مناسب سعي کنيد به همه کارها رسيدگي کنيد ولي شادي و آرامش خود را فداي آن نکنيد.

۷- به تغذيه خود توجه کنيد

روزي ۸ ليوان آب بنوشيد و با مصرف سبزي و ميوه تازه و متنوع در روز انواع ويتامين ها را به بدنتان برسانيد. از نشاسته و چربي کمتر استفاده کنيد و با خوردن غذاهاي سالم و مغذي شادي و سلامتي خود را حفظ کنيد.

۸- فعاليت بدني بالا داشته باشيد

ورزش و فعاليت بدني جزو ملزومات يک زندگي سالم است و بايد روزي ۳۰ دقيقه پياده روي کنيد يا هفته اي ۳ يا ۴ بار ورزش منظم را در برنامه خود بگنجانيد.

برگرفته از : خراسان نیوز

درباره ی حمیدرضا هاشمی علیا

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد . فیلدهای موردنیاز علامت گذاری شده اند *

*

*

code

بپر بالا !